rezkalnik

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Dec 29, 2014 6:28 pm

Hvala za pojasnilo.

Vsekakor je vreden nakupa, če je kvaliteta dovoljšnja, kakor berem naj bi tudi pri Makiti padala. Izkušenj pa nimam. Imam sicer nekaj izdelkov pa iz tega ne morem kaj veliko sklepati. Razlika je sicer očitna ko zadevo primeš v roke, oziroma delaš z njo. Kako je na dolgi rok pa ne vem, ker imam orodje premalo časa, oziroma je še iz časov, ko kvaliteta ni bila ?.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a Gewit » To Dec 30, 2014 9:18 am

Ni problema :-)
Hja..glede padca kvalitete nimam kaj komentirat.
Je pa res, da tudi ce je profesionalno orodje od priznanega proizvajalca to se ne garantira, da bo vse njihovo orodje TOP.Eni imajo zelo razvit akumulatorski sektor, drugi malo manj.Sem pristas metabo firme ter imam 3/4 njihovih stvari,ampak njihovih zag (razen vecjih formatnih) nebi kupil za nic na svetu, medtem ko moja LTX quick baterijska je zlata vredna, kakor tudi oba orbitalna brusilnika intec fsx 200 in sxe 450.
Imam 2rezkarja od makite enga 710w ter 1850w tudi nimam pripomb, delasta super, kakor tudi festool domino.
Sem pa imel makitino baterijsko LTX v rangu 250€ pa ni imela nobene moci.
Kot sem rekel, eni imajo eno super, spet drugi drugo, edino festool pa kr verjamem da je vse top ;-)
Imel sem moznost govorit z uradnim zastopnikom & serviserjem makite v Slo ter sem ga vprasal kaksna je razlika med makita&maktec?
Odgovor je bil..V kvakiteti je ni, razlika je le v manjsi kapaciteti akumulatorjev ter pri elektricnem orodju je el.kabel krajsi 0,5-1m mehanizmi in kosi so iz istega materijala kot pri makiti.
Po njihovih besedah naj bi se z Maktec orodji priblizali povprecnemu uporabniku, ki hoce pro orodje a je zanj pripripravljen zapraviti manj.
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » To Dec 30, 2014 9:43 am

ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Dec 30, 2014 12:24 pm

Z vijačnikom Makita, sem zadovoljen, je pa res, da gre za staro zadevo, katero sem dobil rabljeno in iz NiCd predelal na LI-po akumulatorje. Glede moči nimam nekih pripomb. Prav tako ne čez Einhell Li-ion, je pa res, da pri njem zaradi starosti že pešajo akumulatorji. Bom poizkušal zamenjat celice, če BMS ni priveč pameten in si zapomni kapaciteto baterij.

Za težka vijačenja pa je verjetno smiselen nakup udarnega vijačnika.

Tudi čez rezkar in bruslko Makita zaenkrat nimam pripomb.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Apr 09, 2016 5:41 pm

Da temo malce usmerim, v pravo smer... Imam nekaj vprašanj.

Kateri rezkalnik s ceno do 200 € bi mi priporočali za montažo na mizo?

Sprva sem imel nameščen Alpha Tools pa so šli ležaji, ki pa jih ni nikjer za dobiti, pa tudi plastična seda zgornjega ležaja se je nekoliko stopila.

Potem sem nabavil Merkurjevo zadevo znamke Nutool. Zadeva je že od začetka nekoliko vibrirala pa se s tem nisem pretirano obremenjeval. Le odstranil sem vzmet, ki pritiska stročnico ven, ker sem imel občutek, da zaradi te že tako slabo obdelana stročnica slabo nalega v prav tako slabo obdelano os. Zadnjič pa sem prvič vpel malce večji rezkar nekje 2 x 2 cm. Preden sem dojel kaj se dogaja mi je rezkar domnevno zaradi vibracij izstrelilo ven. Možno pa je tudi, da sem ga slabo vpel, vendar je ta možnost majhna. V glavnem os rezkalnika od takrat še bolj opleta, prav tako tudi rezkar, ki je bil vpet ni več ok. Garancije mi ne priznajo. V glavnem težav do sedaj niso imeli, razen če se je skuril motor (tukaj pa vsekakor ne more biti kriv uporabnik kajne?). Jaz sem pa po njihovo z rezkarjem nekam zadel, kar je menda razvidno tudi na priloženem nastavku. Prav tako, ne da bi vedel, ker v vezani plošči, za kar sem ga v glavnem uporabljal tujkov običajno ni. Kot drugo pa pri kitajskih nastavkih hitro pride do kakšnih poškodb na rezilnem robu. V glavnem nisem se hotel pregovarjati, zato tudi to vprašanje...

Za ročno uporabo imam Makitin RTC rezkalnik in ja nič ne vibrira. Imam občutek, da bi bil le ta z močjo 710 W nekako šibak za montažo na mizo. Po drugi strani pa pravite, da je pri uporabi močnejši od Bosch-a z 1400 W. Če bi se odločil za ta rezkalnik, bi verjetno kupil komplet z osnovno bazo, samo potem pride do problema, ker gre za fiksno bazo, ki ne omogoča pogrezanja (ni mogoče narediti "vboda"). Kar pomeni, da bi moral ali dokupiti še drugo bazo ali pa sam narediti montažo s premikom. Sedaj imam to rešeno z dvigalko, ki od spodaj pritisne rezkalnik navzgor, pri čemer se uporabljajo originalna vodila rezkalnika. Skratka enostavno in sila uporabno.

Če si kdo lasti Bosch POF 1400 bi bil zelo hvaležen, če lahko pomeri razdaljo od obdelovanca do spodnjega dela ročaja pri nastavljeni maksimalni globini. Namreč na mizi imam kuhinjski pult z doma izdelanim alu vstavkom, ki pa ni pretirano veliko in bom imel zaradi debeline pulta lahko težave, saj ne smem globiti, tam kjer je pritrjen vstavek. Pri kitajskem rezkalniku sem lahko ročaj odstranil in ga prestavil višje, pri Bosch-u pa tega zaradi celostne konstrukcije ne morem.

Torej dobrodošli vsi predlogi in vnaprej hvala.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » So Apr 09, 2016 6:31 pm

Pri rezkalnikih, ki si jih omenil, opletanje osi ni nič nenavadnega. Tudi uničen ležaj in plastika sta enako predvidljivi napaki.

Žal ti glede Boscha ne morem veliko pomagati, lahko pa ti svetujem glede višine dviga.
Za maksimalno izrabo višine dviga rezkarja je morda treba razmišljati nekoliko drugače:
- zakaj bi morala biti originalna osnova privita spodaj in je ne bi ugreznil v ploščo, tako da sta ploskvi poravnani.
Tako smo imeli narejeno v šoli in "izum" enega mojih kolegov je uspešno deloval vsaj 15 let.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Apr 09, 2016 9:27 pm

Saj tudi je vgreznjena v ploščo. V kuhinjskem pultu je izrezana luknja, z zgornje strani pa je potem zarezkano, da notri sede vstavek iz, če se ne motim, 3 mm aluminija. Izguba globine je vsega skupaj torej 3 mm. Problem je v tem, da plošča ni pretirano velika, pač naredil sem jo po meri takratnega rezkalnika z nekaj rezverve. Problem se pojavi v primeru, ko je baza rezkarja sicer primerna za luknjo v plošči vendar ročaji gledajo čez luknjo. V primeru, ko so ročaji na ohišju rezkalnika nameščeni nizko se bodo še pred polno globino naslonili na pult s spodnje strani, zelo verjetno ravno tam, kjer ne smem greziti, saj je tam nosilni dela za alu vstavek.

Plošče pa res nebi rad nove delal, ker je kar trajalo, da sem izrezkal odrptino obdelal radiuse na plošči in vse, da se le ta točno prilega.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Jun 07, 2016 9:12 pm

Je mogoče kdo kdaj pomislil, da bi na mizi za rezkanje namesto klasičnega rezkalnika uporabil kaj ?

Mogoče je malce nerodno, ker je zadeva vodno hlajena, ampak to se da nekako urediti. Pa frekvenčni pretvornik bi bilo potrebno namestiti v neko ohišje s filtri za vstop in izstop zraka za hlajenje.

Meni se zdi (uporaba na mizi) dobra alternativa klasičnim rezkalnikom, kakšna mnenja?
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a fifa » Pe Sep 30, 2016 5:35 pm

puše vam lahko naredi vsak strugar
ne bo drago, samo narisati jih je potrebno, mere pač takšne kot jih potrebujete.

lp
fifa
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So Jun 04, 2016 7:37 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a seba993 » So Nov 05, 2016 12:21 pm

Si kdu tlele lasti rezkar Iskra NR 808E? Nucam par podatkov.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron