rezkalnik

rezkalnik

OdgovorNapisal/-a strojnik » To Feb 19, 2013 3:45 pm

Imam še eno vprašanje.
Ker sem ugotovil, da bi potreboval en ročni rezkalnik, sem gledal
Zanima me, če je vredno kupiti takšen cenen stroj, ali je bolje dati kakšen evro večza na primer Boschev ali Iskrin model?
strojnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:09 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a arno » To Feb 19, 2013 6:08 pm

Tole je bolj kriza, vsaj tisti ki sem ga enkrat uporabljal od kolega, je vibriral ko hudir.Dobro se z njim težko dela tudi zaradi vibracij. Lahko pa, da je bil takšen le tisti njegov ne vem. raje poglej za kakšnim bojšim
arno
 
Prispevkov: 20
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:04 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a strojnik » Če Feb 21, 2013 8:52 am

Sem upošteval nasvet in kupil Iskra ero NR 1412
Pri vklopu deluje super, kaj veliko pa še nisem delal z njim.
Kako pa je z rezili? So tiste kitajske garniture kaj vredne, ali je treba kupovat bolj kvalitetne?
In še to: koliko pa lahko naenkrat odrezujem? Strojniki imamo glede tega zelo natančna pravila, kako pa je s tem pri lesu?
hvala za pomoč1
strojnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:09 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » Če Feb 21, 2013 7:41 pm

"Kitajske garniture" so za začetek in domača dela čisto dovolj. Seveda se s profesionalnim programom ne morejo primerjati, predvsem pri trajnosti ostrine in kvaliteti ležajev.
Koliko je treba odrezovati naenkrat pa je odvisno od vrste lesa, rezila, števila obratov, smeri rezanja glede na rast lesa. Večinoma so odrezovanja med 1 in 2 mm, največkrat pa je pametno na kakšnem odpadnem kosu lesa malo poskusiti.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a arno » Ne Feb 24, 2013 4:31 pm

Ta Iskra je klasika, boljša odločitev od tistih kitajskih zadev.
Moje mnenje
arno
 
Prispevkov: 20
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:04 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a CHURY » Pe Dec 13, 2013 1:10 pm

Pozdravljeni,

Kot na novo pridružen član na tem forumu, sem se odločil, da bom kot oseba ki si je izbral poklic trgovca in hoče sedaj malo "žagat" moril malo mojstre z neumnimi vprašanji :roll:

Evo prvo:

V čem je razlika med 6 in 8 mm rezkalnimi glavami za nadrezkar. Ali je samo dimenzija ali se gre za kaj več?

Hvala za vaš trud pri razsvetljevanju 8-)
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » Pe Dec 13, 2013 6:13 pm

Razlika seveda je, nekateri rezkalniki imajo možnost samo 6mm stebla (B&D), drugi pa 8mm in z menjavo zatezne stročnice tudi 6mm.
Večja je dimenzije stebla, manj je možnosti da bi se rezilo med delom 'ustavilo' v glavi, oziroma je na večjem rezilu možna večja rezilna oblika.
Profesionalni rezkarji imajo tudi večje premere stebla od 8mm
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a CHURY » Pe Dec 13, 2013 8:15 pm

Hvala za odgovor. Nekaj takega sem si tudi mislil, a nisem bil prepričan. Sedaj pa še 2 stvari:
Če imaš nadrezkar z vpenjalnima glavama 6 in 8 mm, ali lahko daš na ta nadrezkar tudi večjo glavo ali sta samo ti dve dimenziji? Če se da, ali je to odvisno od modela, ali imajo vsi to možnost? Druga stvar: Ameriška mera rezkalne glave ( vodila ) je 1/2 inča, kolikor sem sam preverjal mi to znese 12,7 mm. Se pravi bi moral biti nastavek 12 mm po naše. Ali to drži?

Lp
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » So Dec 14, 2013 7:08 am

Vpenjalna glava je samo ene dimenzije, razlike so v stročnicah, ki imajo drugačno mero izvrtine.
Obstajajo tudi stročnice z colskimi dimenzijami, možnost nabave pa je odvisna od proizvajalca. V primeru 1/2 colskega stebla, mora biti tudi stročnica enake dimenzije, sicer je montaža rezkarja nemogoča. Obratno pa je odvisno od konstrukcije stročnice, če je ta brez fiksnega obsega, torej je prerezana zgoraj in spodaj, potem gre, sicer pa ne.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 27, 2014 12:51 pm

Ker bom enkrat v prihodnosti kupoval nadrezkar se obračam na vas za kakšen nasvet.

Sicer uporabljam kitajski rezkar AlphaTools. Problem pa je v tem, da rezkar uporabljam tako na mizi, kot tudi prostoročno, kar pomeni da moram to zadevo dokaj pogosto montirati in demontirati z mize. To seveda ni najbolj praktično.

Poleg tega sem za omenjeni rezkar že dal izdelati kopirne tulce, ki jih potrebujem. In sicer gre za 20mm, kar ni nič posebnega in pa 15.8mm, ki pa ja za moje pojme poseben in je prvenstveno namenjen šabloni za rogličenje, ki je še v izdelavi.

Problem je torej v tem, da bi zadeve nerad dajal ponovno izdelati, zato sem omejen na recimo temu določene modele rezkalnikov za katere puše, katere sliko prilagam ustrezajo, oziroma se poceni dobi puše enakih ali malce večjih dimenzij, ki se jih po potrebi prilagodi.

Gledal pa sem naslednje rezkalnike:
-Makita->>
-Bosch->>
-Ferm->>

Pri Makiti sem gledal kopirne puše in so zelo drugačne od omenjenih. Če bi recimo kupil 5/8 pušo in postružil tistih 0.07mm bi verjetno šlo, samo če material ni pretrd. Kakšna pa je kaj cena Makitinih puš? Druga stvar, ki mi je padla v oči je tudi moč, ki je zgolj 900W, kar se mi zdi zelo malo.

Pri Boschu gre zopet za enak problem, le da imajo svoj SDS sistem za montažo puš, tudi tukaj bi vzel 5/8 in poizkušal zadevo stanjšati. Kakor gledam na e-bay so cene nekje 5€ za kos, se to dobi tudi pri nas in kakšna je cena?

Za Ferm, bi vsaj glede na slike tulci, ki jih imam morali ustrezati. Druga stvar, ki se mi poraja pa je kvaliteta, je zadeva uporabna ali je bolj tako tako?

Prosim za mnenja o predlaganih zadevah, tudi kakšen predlog v tem cenovnem okviru je zaželjen.
Priponke
Puša 6.JPG
Puša 6.JPG (108.36 KiB) Videno 20940 krat
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Naslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron