rezkalnik

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » Po Jan 27, 2014 4:36 pm

Ko sem nekoliko brskal po netu, sem našel
Presenetila me je cena in dejstvo, da gre za zadnji kos.
Sicer pa je osnovna plošča enaka, kakor na tvoji sliki, torej bi morali odgovarjati tudi vodilni obročki.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 27, 2014 6:27 pm

Hvala za predlog sem kar nekaj prebrskal pa na tega nisem naletel. Glede nato, da zadeve še kakšen mesec ne bom dejansko kupoval mi ga bodo verjetno speljali. Žal tudi današnja Iskra pri meni ni na dobrem glasu. Je že ena zadeva kaj kmalu odpovedala glede servisa je pa človek lahko srečen, če se sploh kdo oglasi. Pa pazimo na orodje in ni nikoli prišlo namerno do poškodb.

Drugače ima tudi InterDiskont rezkalnik z enako ploščo, pa nadalje še B&D, za katerega tudi ne slišim nobenih pohval. Tudi z ID električnim orodjem imam zelo slabe izkušnje pa še garancija je zgolj 1 letna.

V mislih sem mel kakšno zadevo malo boljše kvalitete recimo do 160€, pa vidim, da je izbira z ustreznimi osnovnimi ploščami v tem cenovnem razredu zelo boga.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Po Jan 27, 2014 9:18 pm

Takšen Bosch-ov rezkar imam tudi sam. Je vredu stroj ampak po nekaj letih uporabe me motijo nekatere stvari: uničil se mi je avtomatski zaklep pri montži rezila, nastavitev višine je čezdalje bolj trda(se je zgodilo da sem moral prav udart po njem da je šlo skupaj).

Puša ki je zraven boš težko stanjšal saj je že tako ali tako tanka. Glede moči in pa hitrosti pa nimam kaj reči. Do sedaj je delal odlično kako bo pa naprej pa ne vemo. ;) Kupil sem ga pa 2011 in sem dokaj zadovoljen z njem. Imam pa tudi Makito:http://www.masinca.si/izdelek/MRT0700CX2J/enorocni-rezkalnik-makita-rt0700cx2j
in je zame veliko boljša in bolj uporabna. Glede moči pa se lahko kosa z Bosch-om.
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 27, 2014 9:31 pm

Hvala za tole obširno mnenje. Glede na napisano, da po moči realno 710W Makita konkurira 1400 Bosch, potem mogoče Makita 900W nebi bila slaba odločitev.

Ko bi le nekje dobil dimenzije puše. Namreč če gledam na Makitni strani pod modele pri nobeni puši ne najdem kompatibilnosti z zgoraj omenjenim modelom.

Si kdo lasti kaj podobnega?

Sicer je trgovina v Ljubljani pa bi se mogoče lahko dogovoril za ogled...
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a ales » To Jan 28, 2014 5:35 pm

Glede puše: natanko takšnih dimenzij jo imam v kompletu šablon Black&Decker-ja za izrezovanje črk in številk.
Vendar mislim, da drugam, kakor na B&D rezkalnik BD 66 ne gredo, na Iskro 808 in NR 9 (torej tudi ID, Ferm, Alpha Tools itd) zanesljivo ne.
Poleg tega je puša plastična in je vprašanje če bi ti odgovarjala.
Ne razumem pa popolnoma, zakaj bi morala biti za rogljično šablono natanko takšna puša?

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Jan 28, 2014 9:09 pm

Natanko takšna puša mora biti zato, ker gre za dimenzijsko kopijo Lestrojeve CMT šablone. Tam je širina zarez na "glavniku" 15,8mm, uporablja pa se pušo enakih dimenzij. Namreč jaz imam glavnik lasersko izrezan, na U profil in ostalo moram pa še montirat in uredit.

To je glavna težava ki se pri nakupu poraja. Potem je tu še puša 20mm za katero imam neaj šablon domače izdelave, ampak ta je tako ali tako standardna.

Če so recimo puše za omenjeno Makito po ugodnih cenah, potem vzamem pač tisto colsko, ki je 0,07mm večja in postružim na 15,8mm. Sicer sem nekaj gledal po ebay-u samo je težko najt pušo točno za ta rezkar. Pri nas bo pa cena tako ali tako zopet drugačna.

Namreč pred časom sem hotel kupiti puše v lestroju, ki naj bi ustrezale AlphaTools rezkarju, pa me je cena, če se prav spomnim 17€ po kosu kar šokirala.

Sem pogledal omenjeni model B&D rezkarja ter vidim, da gre za starejšo serijo in verjetno za nove kaj takega ne obstaja ali pač. Je pa to verjetno pohvale vreden stroj, glede na večkrat slišano je bila to zelo dobra B&D serija izdelana celo v Sloveniji, potem pa je šla stvar navzdol.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a CHURY » Sr Jan 29, 2014 8:40 pm

Ko ste že pri šablonah, pravkar sem kupil na ebayu naslednje:

http://www.ebay.co.uk/itm/131052191184? ... 1439.l2649

Piše da so univerzalne, ma kar sem jih gledal ne vem če bodo šle na Bosch-ev nadrezkar, nisem pa še preveril. Če te zanimajo sporoči.

Lp
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Sr Jan 29, 2014 9:12 pm

PZUFIC kako si izrezal šablono za rogličenje? S pomočjo CNC stroja ali kako? Tudi sam sem nekaj računal da bi dal delat ker original je zdelo draga. Glede puš in šablone je pa rešitev tudi ta da na šabloni zmanjšaš "jezičke" in nareduš večje odprtine da gre puša not in kakor sem računu bi morali biti isti roglji kot pri originalnem modelu.
LP
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Sr Jan 29, 2014 9:45 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: rezkalnik

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Sr Jan 29, 2014 9:58 pm

Če je kakšna šablona viška se priporočam ;). Glede puš pa sem tudi jaz razmišljal da bi jih kupu za Bosch rezkalnik amapk jih je zaradi drugačnega vpetja težko dobit. V tujini bi še šlo pri nas pa ne vem če imajo.
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov