Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » Sr Feb 18, 2015 9:03 am

Zdravo

Uporablja mogoče kdo pripravo za izdelavo oglatih lukenj , katera se namontira na vrtalni stroj. Predvsem me zanima kako se obnese. Še slika: http://www.internationaltool.com/delta- ... chment-kit
Tak stroj ima tudi Depoles v Mariboru http://www.bolha.com/stroji-orodja/obde ... 1421013223
Holzman je verjetno kitajc in je vprašljiva kvaliteta.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.

Lp
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Mar 07, 2015 3:50 pm

Zdravo

Škoda , ker ni nihče odgovoril sem se pa odločil in bom kompletno zadevo izdelal sam . Originalno koordinatno mizo že imam 40x 40 cm , zvaril sem že spodnji del in zmontiral koleščke za premikanje. Nabavil sem tudi zobato letev in zobnik 25 zobov modul 3 premera 80 mm. In zdaj čakam na ostali material , da izdelam steber privarim spodaj peto 300x 120x15 z a privijačit z vijaki M14 in spredaj privarim ploščo 800x300x12 in odnesem cnc obdelavo. Tudi svedri so že doma pa vedno bolj se zavedam , da zadeva ne bo glih poceni. Miza bo pa imela nagib. Skratka vse je v glavi delam pa po eni sliki ki sem jo našel dva tedna nazaj na ebayu.
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a ales » So Mar 07, 2015 4:24 pm

Z veseljem bi ti odgovoril, vendar na vprašanje "kako se obnese" no morem zapisati nič.
Morda le to, da sem pred več kakor 20 leti prisostvoval demonstraciji takšne priprave firme Makita, nekaj poskušal, več pa težko.

Nič nisi napisal, kakšen motor boš uporabil, ali bo morda to kar vrtalka?
Vsekakor pa se priporočam za kakšne fotografije izdelka!

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Mar 07, 2015 9:12 pm

Zdaj v bistvu ni kaj pametnega pokazati , ker še nimam vsega materiala . Motor pa bo trifazni 0,75Kw z 1460 obrati.
Na tem linku je profesionalna zadeva in kar nekaj podatkov https://www.youtube.com/watch?v=T19ea5_phDg

Meni je padel v oči ta z ebaya , pred dvema tednoma v petek se je pojavil oglas v V. Britaniji za 250 funtov še sreča da smo shranli sliko v soboto zjutraj ga že ni bilo več. Je veliko enostavnejši za izdelavo.
Priponke
Zajeta slika (Custom).PNG
Zajeta slika (Custom).PNG (205.53 KiB) Videno 13511 krat
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Jan 23, 2016 2:21 pm

Pa se počasi približujem koncu izdelave vrtalnika štirioglatih lukenj. Vse supaj je prišlo zelo masivno , vsi vitalni deli kateri drsijo ali morajo biti natančno izdelani so šli akozi CnC obdelavo. Nosilec motorja kamor pridejo zmontirani ležaji z zobnikom in osovino je ravno v obdelavi debelina sten je 12mm in ga lahko sedaj še vidite kot zvarjenec. Miza ima nagib uporabil sem kar vinto od stoenke, varim sam tudi luknje do 22 mm si sam zvrtam, je pa zadeva precej komplicirana in mi je že kak teden žal da sem se spustil v to. Sem že krepko presegel ceno v Depolesu, res pa je da bo neuničljiva.
Motor je trifazni moči 0,75Kw z 1395 obrat, precej zadev sem nabavil v Ideal Velenje,kot je zobata letev , zobnik ležaji, utorna puša itd...
Slike.




medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a loko » So Jan 23, 2016 5:47 pm

Zdravo
Tudi jaz sem se odločil kupiti pripravo za namestiti na vrtalni stroj.
http://www.axminster.co.uk/morticing-attachment-610053
Sedaj čakam na sveder naročil sem Ktajski saj ne nameravam preveč porabiti, ker sem v dvomih kako bo stvar delovala.Podstavek sem sam izdelal saj je original plastičen in mi ne deluje prepričljivo.Kako bo stvar delovala bom poročal
Lp.
loko
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Jan 10, 2016 5:33 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » Ne Jan 24, 2016 12:34 pm

Tudi sam sem nabavil garnituro štirih svedrov z kitajske za probo. Imajo jih pa tudi priCMT-ju http://www.acetoolonline.com/CMT-Mortis ... s/9101.htm

Najbolj so mi padli v oči od vadkina predvsem 20 in 25 mm, res pa je da so zelo dragi.
http://www.advancedmachinery.co.uk/mach ... hisels-267
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Mar 05, 2016 5:27 pm

Pozdravljeni

Počasi sem zadevo pripeljal do konca in sprobal tako da preverjeno deluje . Luknja 16x16 brez problema skozi grčo suhega hruškovega fosna le , da se pri prvi luknji kar kadi od dleta zaradi trenja pri nalednji , če je čisto zraven pa ne več. Nisem ravno zadovoljen z kitajskim kompletom rezil zato imam naročen en komplet 19x19 od CMT-ja, da vidim kakšna borazlika v požiranju odrezkov skozi dleto. Skratka sem zadovoljen , da deluje in malo žalosten saj sem zapravil neverjetnih 1400 evrov.




medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Mar 05, 2016 5:40 pm

Prosim moderatorja, da odstrani eno od dupliranih sporočil. Zgleda ,da sem nekaj pomešal. posting.php?mode=reply&f=10&t=113#
___________________________________
Urejeno!

LP, Aleš
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Priprava za dolbenje z vrtalnim strojem

OdgovorNapisal/-a medo4 » Pe Mar 25, 2016 1:11 pm

Pozdravljeni

Kot je bilo pričakovati je res 19 mm komplet od CMT-ja nekaj čisto drugega, kot kitajski komplet . Izdelan in obdelan lepo in natančno , dobro reže in odvaja odrezke tako kot treba. Razlika je tudi v sami spirali pri CMT-ju je kar ostra in se natančno prilega odprtini v dletu. Kitajc je pač kitajc sveder niti približno ne sede v dleto kot pri Cmt-ju. Bo treba malo prebrusit , se mi zdi da material verjetno ni čisto zanič . Tisto velja -malo denarja malo muzike.
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov