Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a Bastjan » Sr Dec 05, 2018 6:20 am

Pozdravljeni.

Sem nov na forumu in sem pred dilemo. Namreč namen imam kupiti in narediti delovno mizo v kombinaciji s krožno žago. Ker so namizne krožne žage bistveno dražje od ročne krožne žage, sem pred dilemo, kaj kupiti. Ali BOSCH PROFESSIONAL ročna krožna žaga GKS 85 G LBOXX, katero bi vgradil v/pod mizo, ali nabaviti BOSCH Professional namizno krožno žago GTS 10 J in prav tako okoli nje dodati delovno površino - mizo.
Vprašanje pa se tudi poraja in sicer pri tehničnih lastnostih.

1. BOSCH PROFESSIONAL ročna krožna žaga GKS 85 G L-BOXX
- moč motorja 2200 W
- št. vrtljajev v prostem teku 5000 min-1
- globina reza 85 mm pod 90 stopinjami

cena: 430 €


2. BOSCH Professional namizna krožna žaga GTS 10 J
- moč motorja 1800W
- št. vrtljajev v prostem teku 3650min-1
- globina reza 79 mm pod 90 stopinjami

cena: 1000 €


Kot rečeno, pri vsakem stroju bi bilo potrebno dodelati delovno mizo z maso in vsemi pritiklinami, le ena varijanta je cenejša z boljšimi tehničnimi lastnostmi. Ker pa nisem ravno mizar in s tem nimam veliko izkušenj, bi prosil za kakšno mnenje in izkušnje. Na youtube je veliko posnetkov, kako krasno naredijo za domačo uporabo kombinirko ipd.

Hvala lepa.

Sebastjan
Bastjan
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 04, 2018 10:07 pm

Re: Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a zagarp » Sr Dec 05, 2018 8:05 am

Poglej po nemških internetnih straneh:

https://www.svh24.de/bosch-tischkreissa ... HLdssqPePY

cena 545€ + prevoz te bo koštal kakšnih 60€ in jo dobiš za 600€ z računom in garancijo.

Jaz sem na tak način kupil namizno žago Bosch GTS 10XC ki je nekoliko dražja, ampak sem jo prav tako dobil za par 100€ manj kot v Sloveniji.

Bosch garancijo lahko uveljavljaš na kateremkoli uradnem Bosch servisu v Evropi.

Pomoje je bistveno bolje izbrati opcijo z namizno žago, kot pa vgrajevati ročno. Tam boš imel veliko težav z nastavljanjem višine reza, nagiba, da o točnosti sploh ne govorim. Glede dodatne delovne mize okrog žage pa tudi lahko rečemo kakšno besedo kasneje. Jaz sem iz nje naredil že skoraj malo "formatno žago" :)
zagarp
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Sep 11, 2017 8:07 pm

Re: Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a Bastjan » Sr Dec 05, 2018 3:54 pm

Hvala lepa za odgovor.

V bistvu iščem "nekaj", kar bo imelo čim večjo globino reza, dovolj močan motor (ne vem koliko W je dovolj) in zanesljivo v smislu konstrukcije in natančnosti. S temi žagami nimam izkušenj, mogoče tudi napak razmišljam, ampak kot sem rekel, rad bi, četudi za malce večji denar imel nekaj, kar bo sposobno narezati kakšne stranice za omarice, narediti kakšno mizo ipd.
Bastjan
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 04, 2018 10:07 pm

Re: Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a zagarp » Če Dec 06, 2018 8:59 am

Jaz sem iskal isto zadevo in sem se na koncu (po kar obsežnem raziskovanju) odločil za Bosch GTS 10XC. In moram reči da mi ni žal. Res da sem pričakoval še nekoliko večjo natančnost, ampak vprašanje če se jo da dobiti s katerokoli žago do 1000€.

Namizno žago uporabljam dobri dve leti in mi je zadoščala za manjše stvari in izdelke. Nato sem začel delati tudi večje stvari iz iverala in masive in sem nabavil še formatno žago Robland 3200.

Sedaj uporabljam namizno žago Bosch in formatno žago v razmerju cca 50:50. Ker za večino manjših stvari je formatna žaga prenerodna in zamudna in raje kaj odrežem z manjšo. ;)
zagarp
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Sep 11, 2017 8:07 pm

Re: Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a Bastjan » Če Dec 06, 2018 10:32 pm

Uau, tale Robland 3200 pa ni od muh. Prav tako cena ne.
Bastjan
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 04, 2018 10:07 pm

Re: Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a zagarp » Po Dec 10, 2018 10:32 pm

zagarp
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Sep 11, 2017 8:07 pm

Re: Ročna krožna žaga ali namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a Bastjan » Če Dec 13, 2018 12:00 pm

Hvala lepa. Že kličem!
Bastjan
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 04, 2018 10:07 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov